Učíme sa pre život, múdrosť robí človeka slobodným.

Projekty a aktivity

naspäť
SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY

Svetový deň výživysa oslavuje každý rok 16. októbra na pamiatku založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstva Spojených národov (FAO) v roku 1945.

Aj u nás v škole sa každoročne venujeme tejto téme. Touto akciou sa snažíme poukázať na možnosti zdravej stravy, ktorá môže vyzerať veľmi lákavo a chutne.V jednotlivých triedach boli pripravené aktivity, ako príprava zeleninových a ovocných šalátov, ochutnávka zeleniny a ovocia, prezentácie o zdravej výžive na interaktívnej tabuli. Žiaci mali možnosť maľovať na baliaci papier na tému:  „ Zdravá výživa.” Štvrtáci nakreslili zdravé ľudské telo so zdravou výživou a nezdravé ľudské telo s nezdravou stravou. Spoznávali sme rôzne druhy potravín. Naučili sme sa rozlišovať mnoho druhov ovocia a zeleniny. Spoločne sme tak vytvorili „ zdravý” kútik. Našu prácu sme zdokonovali pyramídou zdravej výživy, podľa ktorej by 40 % nášho denného príjmu potravín mali tvoriť potraviny zo skupiny obilniny, chlieb, ryža a cestoviny, 35 % ovocie a zelenina, 20 % mlieko, mliečne výrobky, mäso, hydina, ryby, strukoviny a orechy, 5 % tuky, oleje a sladkosti. Samozrejme, nesmieme zabúdať ani na dostatočný príjem tekutín.Záverom nášho aktívneho a hlavne spoločného dňa bola degustácia zhotovených pokrmov a veľká pochvala pre všetkých zúčastnených za skvelú spoluprácu. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoločnú aktivitu zameranú na zdravú výživu a hlavne na tie dobroty, ktorými si opäť naplníme brušká.Konečne sme mohli ochutnávať z chutných, a pritom zdravých dobrôt, ktoré pre nás pripravili naši žiaci. Všetci by sme si mali uvedomiť, že za kvalitu nášho života sme zodpovední my sami a že  je ľahšie problémom predchádzať, ako ich neskôr riešiť.  
„Prvú polovicu života človek častokrát utráca peniaze na to, aby si zničil zdravie. Druhú polovicu života utráca na to, aby si dal zdravie do poriadku.“
Pevne veríme, že nadobudnuté poznatky si žiaci  prenesú aj do svojho životného štýlu.

 
 

.: Coded by Rastislav Lipovský :.
.: Template by Arcsin :.