Učíme sa pre život, múdrosť robí človeka slobodným.

Projekty a aktivity

naspäť
VESELÉ ZÚBKY

Milí rodičia!

     „Veselé zúbky” je úspešný vzdelávací projekt spoločnosti dm drogerie markt, dôležitý na to,  aby sme aj ďalšie detičky naučili, ako sa o zúbky správne starať tak, aby boli vždy zdravé a veselé.

 

     Do súťažného projektu sa s radosťou zapojila trieda 1.A, 2. A, 1. B, 4.B, 3.B a 3.A  pod vedením pani uč. Mgr. Gabriely Horsik. Deti sa hneď od prvého okamihu tešili na tento projekt, vedeli, že sa zapoja do správnej a rozumnej veci. Na začiatku projektu si pozreli rozprávky z DVD - päť veselozúbkových rozprávok s pesničkami – Zubožrút, Zubné kefky, Medzizubné kamarátky, Zdravá strava a Trvalé zúbky. Vďaka nim sa tak hravou a veselou formou môžu deti naučiť, prečo a ako sa majú o zúbkysprávne starať. Každá rozprávka pojednáva o konkrétnej téme, ktorá je podporená aj veselou, ale zároveň poučnou pesničkou, preto je to pre deti veľmi prehľadné a zrozumiteľné.Vypočuli sme si aj pesničky a porozpávali sa na tému: čistenia zúbkov, zdravá strava, nezdravá strava, návšteva zubára… Cieľom tohto projektu je totiž vzbudiť v deťoch záujem očistenie zúbkov práve zaujímavou a hravou formou, a tak ich už v ranom veku naučiťvhodnú techniku čistenia zúbkov, aby sa im vytvorili návyky na celý život.

Na hodinách hudobnej výchovy sa žiaci 2. A triedy snažili osvojiť si pesničky, ktoré sa im zapáčili. Na hodine výtvarnej výchovy deti 2.A triedy aj deti 1.B triedy nakreslili obrázky inšpirované zúbkovými rozprávkami.  Žiaci 2.A tiedy sa s pani uč. dohodli, že si natočia vlastný videoklip, tak začali vyrábať rôzne rekvizity z papiera, ako zubnú kefku, pohár, zubnú pastu, ktoré potom využili pri nahrávaní videoklipu.  Žiaci pracovali počas celého projektu s radosťou a s nadšením.  Obrázky a videoklip poslali na adresu organizatóra súťaže a teraz už len čakať J, v súťaži sa bude žrebovať.

 

 

 

ČO VYHRÁVA VÍŤAZNÁ TRIEDA PRE ŠKOLU
- Koncert zúbkovej hliadky, t.j. Mira Jaroša, Roba Pappa, Bystríka, Zuzky Haasovej a Moniky Haasovej pre školu
- Produkty z portfólia vlastných značiek dm v hodnote 2 000 eur.

 

ČO VYHRÁVA VÍŤAZNÁ TRIEDA PRE SEBA
 - Zúbkovú hliadku osobne na jednej vyučovacej hodine vo svojej triede. Deti tak budú mať jedinečnú možnosť osobne sa stretnúť, porozprávať a odfotiť s Mirom Jarošom, so Zuzkou Haasovou, s Robom Pappom, Monikou Haasovou a Bystríkom.
 - Kozmetické balíčky pre všetky deti z triedy, ako aj pre pani učiteľky, ktoré s deťmi kreslili obrázky, resp. cvičili pesničky.

 

na záver :

-         deti si z tohto veselé projektu veľa odniesli, veľa sa naučili, ako sa o svoje zúbky starať, čo jesť a čo radšej nejesť, čo je pre nás zdravé a čo nie…,nenútene sa naučili pesničky, ktoré s obľubou spievajú skoro každý deň

-         chcela by som sa rodičom poďakovať, že súhlasili, aby sa ich deti zapojili do tohto projektu a zvlášť poďakovať mamičke Evelin Bognárovej aj pánovi kameramanovi, pánovi Bartakovičovi za pomoc

-         všetkých žiakov 2. A aj 1. B triedy musím pochváliť, lebo pracovali veľmi usilovne a s radosťou. Budem držať palce!!! pani uč. Gabriela Horsik

 

Vypracovala : Mgr. Gabriela Horsik

V Zlaých Klasoch 21.05.2014


.: Coded by Rastislav Lipovský :.
.: Template by Arcsin :.