Učíme sa pre život, múdrosť robí človeka slobodným.

Projekty a aktivity

naspäť
DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC

A je to tu! Dočkali sme sa! Zobudili sme sa aj do dňa, na ktorý sme sa veľmi tešili. Áno, 28.10.2013 bol DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC. Všetci sme sa preniesli do rozprávkového sveta. Pri vstupe do budovy nás vítali rozprávkové bytosti, ktoré sa vyšmykli z rôznych rozprávok.

Vstupná brána do života bola utkaná z písmen a z číslic, ktoré sú základom k poznaniu. K tomu  sa však treba ovinúť  svedomitosťou, cieľavedomosťou, húževnatosťou a vytrvalosťou. Schody zhotovené z rebríkov vedúce do nekonečných výšin vedomostí, boli plné rozmanitých kníh.

Konkurencia v preoblečení sa za rozprávkové bytosti bola veľká. Na školskom nádvorí sa zišlo hneď niekoľko princezien. O ich bezpečnosť dbali mnohí svalovci. Školskú záhradu priletelo skrášliť zopár motýlikov. Boli prekrásne. Nechýbal ani krokodíl. Objavili sa aj piráti, tanečnice, indiánka, černokňažník, služobníctvo. Svoje bu- bu- bu prileteli zakričať čertíci. Ani pani učiteľky sa v preoblečení nedali zahanbiť.

V triedach si žiaci vypočuli a prečítali mnoho rozprávok. Dej dopísali a zakreslili podľa svojich predstáv. Žiaci, skoro ako ozajstní herci predviedli dramatizáciu rozprávky. No úspech bol zaručený!

Deti zaujal kvíz v skupinkách, kde riešili otázky z prečítaného textu. Aj počítanie v tento deň išlo akosi ľahšie. Jedno však mali všetky rozprávky spoločné – vždy dobro zvíťazilo nad zlom. A to je dobré!

Navštívili sme aj školskú knižnicu a oboznámili sa s výpožičnými hodinami. Po dnešných skvelých zážitkoch nás knižky budú priťahovať ako magnet kov. Pretože, krok vpred možno spraviť len neustálym čítaním a vzdelávaním sa!


.: Coded by Rastislav Lipovský :.
.: Template by Arcsin :.