Učíme sa pre život, múdrosť robí človeka slobodným.

Projekty a aktivity

naspäť
DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

 

Dňa 17. 10. 2013 na ZŠ v Zlatých Klasoch nastal mimoriadny rozruch. Všetkých opantala nákupná horúčka. Prečo?  Lebo sa uskutočnil  DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY. Na škole bolo viac ovocia a zeleniny ako v samotných zelovococh.  Vysmiati žiaci sa hrnuli do svojich tried o zlomkrk. Nečudo. Pred sebou mali veľa povinností. Veď chcú všetkým ukázať ako zdravo žiť.

Po rozhovoroch o zdravej výžive - čo konzumovať  a čo nie, aj väčší labužníci pochopili, že lákavé, tučné a voňavé klobásky žmurkajúce v mäsiarstvach na zákazníkov treba obmedziť a iné mastné jedlá nahradiť ovocím, zeleninou a mliečnymi výrobkami.  V praktickej časti žiaci z farebného papiera vystrihovali, lepili, kreslili, maľovali rôzne ovocné dobroty.

Pripravili krásne ovocné a zeleninové taniere. Pri pohľade na ne by slintal aj doberman! Keďže sú deti sčítané, držiac sa návodu v časopise Vrabček, pripravili niekoľko kompótov. Na také množstvo by bola pyšná nejedna gazdinka! Úspešne vyplnili maxikrížovku s riešením: „Ty ma vezmeš na ruky“. Jazýček na váhach zostal vyrovnaný v porovnaní ovocných misiek s maľovanými. Najobľúbenejšou chvíľou dňa bola samotná ochutnávka. Úžasnú šíriacu sa vôňu zachytili aj osy, ktoré si mysleli, že patria medzi pozvaných. Vedomosti, pripravenosť a zručnosť si nenechala ujsť ani pani riaditeľka. S úsmevom na tvári všetkých pochválila a danú pochvalu pani učiteľky vpísali do žiackych knižiek.

Skvelé však na všetkom bolo, ako žiaci pochopili, že zdravo stravovať sa nemožno len v deň zdravej výživy, ale každý deň.

Máte odvahu pozrieť si naše nástenky? Príďte sa pozrieť!

 

 


.: Coded by Rastislav Lipovský :.
.: Template by Arcsin :.