Učíme sa pre život, múdrosť robí človeka slobodným.

Projekty a aktivity

naspäť
SKVELÁ PRÍRODOVEDA

 

         Prírodoveda je predmet, ktorý deti obľubujú. Žiaci štvrtých ročníkov sa na ňom oboznámili s vývinom motýľa, čo ich zaujalo natoľko, že ho teoreticky zhltli.

         Žiaci  na ZŠ v Zlatých Klasoch spojili teóriu s praxou, pričom naživo sledovali tento senzačný vývinový proces. Dňa 11.4.2013 škola obdržala úžasnú zásielku – larvu motýľa babôčky bodliakovej.  Od toho dňa všetky oči viseli na piatich malých húseniciach dlhých cca 1cm a tenkých sťa tuha v pentelke. Každým dňom boli väčšie, dlhšie a vykŕmenejšie. Po jedenástich dňoch, po víkende nás čakalo krásne prekvapenie. Štyri húsenice sa už zakuklili, piata o deň neskôr. Kukly zavesené na bielom papieri sme preniesli do motýlej záhradky a s očakávaním sme netrpezlivo sledovali, čo sa bude diať. Kukly postupne tmavli a o týždeň opäť po víkende nás čakalo dychuvyrážajúce prekvapenie – motýle.

          Najskôr sa vyliahli dva, počas vyučovania ďalšie dva. Počkáme si aj na nášho oneskorenca! Do záhradky sme im vložili kvietky pokvapkané cukorným roztokom.

         Motýľom sa tešili tí najmenší ale aj tí najväčší, najstarší. S radosťou očakávame koniec týždňa, kedy tieto očarujúce motýle pustíme do prírody.

         Sme šťastní, lebo naše vedomosti sú obohatené aj o skúsenosti.

 


.: Coded by Rastislav Lipovský :.
.: Template by Arcsin :.