Učíme sa pre život, múdrosť robí človeka slobodným.

Projekty a aktivity

naspäť
MAŠKARNÝ PLES

 

      Všetko sa to začalo širokým úsmevom a tisíckami otázok.Vyžiadala si to samotná situácia. Veď každý žiak chcel byť záhadný, nespoznaný, tajomný.

      Dňa 28.02.2013 sa o 13.00 hod. začala obrovská paráda – maškaráda. Na ZŠ v Zlatých Klasoch sa uskutočnil maškarný ples. Pani učiteľky pekne a vkusne balónmi a farebnými reťazami vyzdobili miestnosti.  

    Po privítaní sa hneď na začiatku prezentovali masky v skupinách. Bolo ich neúrekom, od výmyslu sveta. Na svojej úprave a výbere masky si všetci dali mimoriadne záležať.

    Potom sa začali rôzne súťaže. Prváci a druháci sa tešili zo súťaží s balónmi, statočne a rýchlo prenášali lízatká z pohára do pohára. Oči našich najmenších sa rozžiarili pri spoločnom speve a tanci. Svoju radosť neskrývali pri  ťahaní tomboly. Zo získaných cien mali nesmiernu radosť.

    Starší žiaci – tretiaci a štvrtáci a piataci mali náročnejšie súťaže. Svoju pozornosť testovali pri skladaní obrazca z jeho nastrihaných kúskov. Zapotili sa aj pri skladaní vety, pričom museli dodržať správny slovosled.

   Po takejto fuške príjemne padlo občerstvenie .Niektorí si možno mysleli, že sa stále súťaží, keď baštili  jeden obložený chlebík za druhým. Chutné chlebíky zapili pomarančovým džúsom.

    Po oddychu si deti ťahali tombolu. Plní očakávania striehli na svoje milé prekvapenie . Radosť a nadšenie vyvrcholilo diskotékou. Tak, ako každá pesnička má svoj koniec, aj táto zábava sa schýlila ku koncu.

    Žiaci ako prišli, tak aj odchádzali – so širokým úsmevom, obohatení o pekné zážitky a lúčili sa s predsavzatím: opäť o rok!!!!

 

 


.: Coded by Rastislav Lipovský :.
.: Template by Arcsin :.