Učíme sa pre život, múdrosť robí človeka slobodným.

Projekty a aktivity

naspäť
PASOVANIE PRVÁKOV

Šesť rokov – je to čas, kedy sa napĺňajú sny a túžby všetkých drobcov – škôlkarov, stať sa školákom.  Je to čas, kedy sa školské brány ale aj detské oči otvoria dokorán.

Väčšina prváčikov kráča smelo, rozhodne, odvážne v ústrety svojim povinnostiam. Niektorí však už v tomto období poznajú jeden zo siedmich divov sveta – padajúce vodopády, ktoré stekajú po ich líčkach. Iným sa z očí kotúľajú obrovské guľky väčšie ako hrachy – zrejme nová odroda. Už po niekoľkých dňoch žiarili všetky detské tváričky. Tešili sa svojich pani učiteľkám, novým kamarátom, hrám, učebniciam. Začala sa skutočná škola.

26. 10. 2012 ZŠ v Zlatých Klasoch pasovala prváčikov za žiakov tejto školy. To bol deň!! Pani riaditeľka osobne privítala každého žiaka . Na hruď všetkým dala stuhu: dievčatám ružovú a chlapcom modrú – s prianím dosahovania výborných výsledkov, chuti učiť sa a poslúchať. Spečatené to bolo podaním ruky. S úsmevom a láskou pristúpila aj k žiakovi, ktorý v domácom prostredí utrpel úraz a stále ešte nevie chodiť.

Slzy v očiach a zimomriavky na tele mali všetci prítomní, keď videli a počuli s akým oduševnením zoradení prváci skladali svoj sľub.

My prváci sľubujeme, že sa budeme učiť a správať sa tak, aby naši učitelia a rodičia boli na nás hrdí.

Celú atmosféru spríjemnili žiaci druhých ročníkov so svojimi pani učiteľkami. Spievali, tancovali, riekankami nás  oboznámili s abecedou. V programe  im konkurovali tí najmladší. Na scéne sa objavila aj červená čiapočka, ktorá všetkých presvedčila, že byť smelým sa vždy oplatí. Vystúpenie žiaci ukončili spevom a básňami. Po takomto výkone sa treba aj občerstviť a doplniť energiu na súťaže. Výborne padli obložené chlebíčky s malinovkou. Malé šrotovníky všetko s chuťou zjedli. Pritom nezabudli na separovanie odpadu: - papier , - plast .

Takto posilnení začali súťažiť. Veď  posúďte! Mnohými pri praskajúcich vreckách zaľahlo v ušiach. To ale boli rany!! Deti sa tešili tančeku s balónom. Sú to vytrvalci!!Svoju pohybovú zdatnosť preukázali chlapci v cukríkovej súťaži. Pri vhadzovaní cukríkov do pohára, ktorý držali dievčatá, nohami prepletali rýchlejšie ako poľné zajace.

Pekné popoludnie bolo zavŕšené spoločným tancom a obľúbenou piesňou Otec Abraham.

Šťastie prvákov bolo znásobené pamiatkou na tento výnimočný deň, kedy každý žiak obdŕžal pohár so svojím menom. Aké úžasné!!!


.: Coded by Rastislav Lipovský :.
.: Template by Arcsin :.